Цифровий друк — виготовлення тиражної друкованої продукції за допомогою цифрового обладнання. Під цифровим обладнанням розуміють пристрої, що друкують безпосередньо з електронних файлів, що одержуються від робочих станцій, та використовують не офсетну технологію, а технології прямого нанесення фарб, так само як у принтерах та різографах. Правильніше було б так назвати цей спосіб друку – "друк без застосування матеріальних друкованих форм".

Умовно цифровий друк можна поділити на кілька підвидів:
Листовий цифровий друк. Застосовується для виробництва великої кількості рекламних матеріалів: типу буклетів, візитівок, листівок та ін. Використовуються цифрові лазерні друкарські машини в основному виробництва компаній "Ксерокс", "Коніка-мінолта", HP Indigo, Canon та інші. Друк може бути як кольоровий, так і в одну фарбу (тільки чорна фарба тонер або в одну будь-яку фарбу).

Широкоформатний цифровий друк. Широкоформатний друк застосовується для виробництва зовнішньої та інтер'єрної реклами. Ширина друку таких машин може досягати 5 метрів, а довжина – десятків метрів, у машинах використовується принцип струменевого друку. Матеріал, що використовується для друку – папір, банерна тканина, сітка, спеціальні текстильні матеріали. Спектр виробників обладнання дуже широкий.

Переваги

⦁ Для влаштування подібного виробництва достатньо відносно невеликих площ та побутової електромережі.
⦁ Можливість друку малих тиражів без великих витрат на додрукарську підготовку.
⦁ Висока швидкість друку дозволяє майже відразу отримати готовий тираж.

Недоліки
⦁ Відносно висока собівартість продукції.
⦁ Якість друку нижче, ніж у офсетного друку.